Pagina 1 van 1

Gesprek over genderdiscussie onder jongeren

Geplaatst: 17 jul 2024, 04:46
door Jeste
Er was weer eens iets op de radio.....
In deze zinderende zomer bespreken jongeren Haagse hete hangijzers. Welke politieke thema's spelen onder jongeren en hoe kijkt generatie Z hier zelf naar? Elke woensdag zit een nieuw duo aan tafel met een nieuw thema. Met deze keer: de genderdiscussie. Waarom is genderidentiteit zo'n belangrijk thema onder jongeren en hoe houden zij een goed gesprek hierover gaande zonder elkaar te cancelen?
De Nieuws BV trapt af met Eva Brandemann van Jong Sociaal Contract en Hajar Yagkoubi van de podcast Kieswijzer.
Luisteren via: https://www.nporadio1.nl/fragmenten/de- ... r-jongeren (bijna 20 minuten)

Nog even een opmerking van mijzelf erachteraan.

In het gesprek ging het er ook (weer eens) over dat er de gedachte is dat kinderen iets opgedrongen wordt bij onderwijs over gender- en seksualiteitsthema's. Dat er iets wordt opgedrongen is de grootste onzin. Er wordt alleen maar uitleg gegeven, informatie overgebracht.
Andere dingen worden op school wel aan kinderen opgedrongen. Dat de juiste kleding gedragen wordt. Een smartphone moeten hebben. Trakteren op een verjaardag. Deelnemen aan een duur schoolreisje. Over dat soort dingen zijn de discussies veel milder, als ze er al zijn.

Re: Gesprek over genderdiscussie onder jongeren

Geplaatst: 19 jul 2024, 01:53
door Chantal7
Je hebt een belangrijk punt aangekaart over hoe we vaak selectief zijn in onze zorgen over wat kinderen wordt "opgedrongen". Het idee dat kinderen iets opgedrongen wordt bij onderwijs over gender- en seksualiteitsthema's is inderdaad een misverstand.

In werkelijkheid gaat het om het overbrengen van kennis en begrip, zodat kinderen een breder perspectief krijgen en beter in staat zijn om zichzelf en anderen te begrijpen. Andere aspecten, zoals het dragen van de juiste kleding, het hebben van een smartphone, of deelnemen aan dure schoolactiviteiten, zijn vaak daadwerkelijk verplichtend en worden geaccepteerd zonder veel discussie.

Waarom denk je dat er zo'n verschil in reactie is op deze onderwerpen? Wat zijn jouw gedachten over hoe we een meer evenwichtige benadering kunnen vinden in wat we belangrijk vinden om aan kinderen te leren?

Re: Gesprek over genderdiscussie onder jongeren

Geplaatst: 19 jul 2024, 13:02
door Jeste
Chantal7 schreef: 19 jul 2024, 01:53 Waarom denk je dat er zo'n verschil in reactie is op deze onderwerpen? Wat zijn jouw gedachten over hoe we een meer evenwichtige benadering kunnen vinden in wat we belangrijk vinden om aan kinderen te leren?
Over waarom er zo verschillend gedacht wordt denk ik ook vaak na. Volgens mij gaan de meeste mensen wel heel makkelijk mee met dingen die werkelijk opgedrongen worden, omdat die dingen zo worden gebracht alsof het goed is voor jou. Door middel van gewiekste reclame, van reclameborden op straat tot influencers op het net, wordt dat duidelijk gemaakt. In werkelijkheid zijn die dingen alleen maar goed voor het bedrijfsleven, omdat er met die dingen inkomsten worden vergaard.

Wat ook mee kan spelen is dat er onder de transgender-tegenstanders ook wel het idee is dat transgenders tegen zichzelf bechermd moeten worden. Die gedachte kan aangedreven worden doordat veel mensen eventuele pijn van anderen schijnen te kunnen voelen. Veel mensen kunnen er niet tegen wanneer iemand anders zichzelf iets aan zou kunnen doen. Denk bijvoorbeeld aan iemand die op de rand van een hoog gebouw balanceert. Bij veel mensen roept dat zelfs boosheid op; "wat doet hij/zij nou toch voor iets gevaarlijks?!!", "hij/zij zou hiervoor opgesloten moeten worden!". Maar waarom toch? Jij, die boos wordt op die persoon op de richel, staat toch veilig beneden. Omdat jij dat wil. Er gebeurd jou dus toch niets? Jij wilt veilig op de grond blijven staan. Dat kan en mag ook. Laat diegene die zo'n groot risico voor zichzelf neemt toch gewoon zijn/haar gang gaan.
Bij transgenders is het dan ook nog eens zo dat zij juist géén risico nemen door in transitie te gaan. Het ontbreken van behandelmogelijkheden en juridische procedures voor geslachtsverandering zorgt juist gegarandeerd voor een ongelukkig leven.

Bij behoorlijk wat mensen is er een sterke gedachte dat anderen ook gelukkig worden van de dingen waar zij zelf blij van worden. Er is een behoefte aan het doorgeven van persoonlijk geluk aan anderen. Denk aan een bergbeklimmer die ergens op een bergtop geniet van het adembenemende uitzicht. "Dit zou iedereen toch een keer mee moeten maken" denkt de bergbeklimmer dan. Zo is het ook bij sommige mensen (hoofdzakelijk cis-heteroseksueel) op het gebied van gender en seksualiteit. Die denken dan dat alle andere mensen ook werkelijk gelukkig zouden zijn als cis-heteroseksueel. Maar niet iedereen is hetzelfde. Dat zouden mensen beter kunnen leren te begrijpen. We zijn werkelijk allemaal anders. Daarom zou het goed zijn als mensen van jongs af aan beter leren om zichzelf beter in de situatie van iemand anders te kunnen verplaatsen.
Geniet juist van die diversiteit en dring hetgeen waar jij je goed bij voelt niet aan anderen op. Dat opdringen doen de transgenders ook niet. Transgenders willen niet geforceerd een grotere transgendergemeenschap creëren. Echt niet. De transgenders willen juist dat iedereen kan zijn zoals die werkelijk is.