Vrijspraak voor she-male...?!

Nieuwsberichten
Gebruikersavatar
Zef
Berichten: 125
Lid geworden op: 08 jun 2012, 21:33
Gender: Transgender

Vrijspraak voor she-male...?!

Bericht door Zef »

Iemand geboren als man maar die door het leven gaat als vrouw, werd ervan verdacht d'r vriend neergestoken te hebben maar is vrijgesproken omdat het erop lijkt dat hij het ook zelf gedaan kan hebben ofzo. Hoe dan ook, waarom spreken ze niet van een transseksueel of -gender maar van een she-male, moet ik hieruit opmaken dat ze in de prostitutie werkt? Ik vind she-male zo'n soort pornowoord maar ik kan nergens enige relevantie met de zaak vinden.

http://www.rechtspraak.nl/Organisatie/R ... emale.aspx
Gebruikersavatar
Arike
Berichten: 3245
Lid geworden op: 25 mar 2012, 12:11
Gender: Vrouw
Locatie: Gelderland

Re: Vrijspraak voor she-male...?!

Bericht door Arike »

Op eerste gezicht vind ik het weinig professioneel klinken van de rechtbank in het persbericht...

Maar ik zal straks ook nog de uitspraak zelf lezen
"You try to forget but it's impossible
That song stays in your head and it's unbearable
It says remember who you are remember what you want"
Gebruikersavatar
Barbarella
Berichten: 1255
Lid geworden op: 15 jul 2012, 22:01
Gender: Vrouw

Re: Vrijspraak voor she-male...?!

Bericht door Barbarella »

Hai Zef

Ik ben het met je eens dat she male een porno woord is en dat het niet gebruikt zou moeten worden in de pers. Een aantal maanden terug stond er in de telegraaf (Ja Ja ik weet het de telegraaf) een stuk over een een trans die als prostituee werkte de kop van het stuk luide zoiets als :'"LIJK IN HUIS SHEMALE GEVONDEN. ". Verder stond het helemaal vol met foute beschrijvingen van wat transsexueelen, transgenders en shemales zijn. Erg storend

Levendula
Na mij de zondvloed!
Gebruikersavatar
Gwendolyn
Berichten: 457
Lid geworden op: 27 aug 2012, 00:29
Gender: Vrouw
Locatie: Stiens

Re: Vrijspraak voor she-male...?!

Bericht door Gwendolyn »

Zef schreef:Iemand geboren als man maar die door het leven gaat als vrouw, werd ervan verdacht d'r vriend neergestoken te hebben maar is vrijgesproken omdat het erop lijkt dat hij het ook zelf gedaan kan hebben ofzo. Hoe dan ook, waarom spreken ze niet van een transseksueel of -gender maar van een she-male, moet ik hieruit opmaken dat ze in de prostitutie werkt? Ik vind she-male zo'n soort pornowoord maar ik kan nergens enige relevantie met de zaak vinden.

http://www.rechtspraak.nl/Organisatie/R ... emale.aspx
Mijn inziens,
Kan ik die associatie wel begrijpen, maar niet mee eens zijn. Helaas zijn sommige aanduidingen gekoppeld aan een bepaalde beeld, en dikwijls een verkeerde / onjuiste beeld.

She male is in mijn optiek een vrouw, geboren met een mannelijke geslacht deel, die duurzaam ook zo leeft ( en zo wil blijven leven ). Een transseksuele M > V in transitie, leeft als vrouw, maar in afwachting van de SRS, heeft natuurlijk nog alles er op en er aan. Donor materiaal noem ik dat dan. ;)
Die kan niet anders genoemd worden dan transseksueel vrouw of gewoon vrouw.
She male is wel de fysieke tussen staat waarin zij dan verkeren, maar "mogen" niet zo genoemd worden, vallen niet onder die noemer.

Woorden zo als "omgebouwd" e.a. doen nog altijd de ronde, mede door onwetendheid mede door onverschilligheid. Zo ook te pas en onpas she male. Uitdrukkingen gaan een eigen leven leiden.
Het is dan aan ons, insiders, om voor ons zelf op te komen en op te maken hoe dat wij genoemd dienen te worden en daar de voortouw in trekken. Ik heb overigens ook het idee dat in de journalistiek opzettelijk minder correcte woordgebruik toegepast wordt juist om de sensatie te vergroten. :roll:

Wat de seks industrie betreft, daar zijn mensen van allerlei kunnen en pluimage in werkzaam, dus een associatie van She male met de seks industrie is m.i. ook niet van toepassing.

Gwendolyn
Gebruikersavatar
Eva
Beheerder
Berichten: 7076
Lid geworden op: 25 mar 2012, 11:00
Gender: Vrouw
Voornaamwoorden: zij/haar
Locatie: Etten-Leur

Re: Vrijspraak voor she-male...?!

Bericht door Eva »

Voor veel MSM (Main Stream Media) geldt dat 'pakkende koppen' keiharde noodzaak zijn geworden om te overleven. Genuanceerde berichtgeving over transseksuelen maakt onvoldoende nieuwsgierig (of geil) om tot tevredenheid van aandeelhouders te leiden. Niet uitgesloten dat jij - middels je pensioenfonds bijvoorbeeld - ook indirect aandeelhouder bent.
All great truths begin as blasphemies. (George Bernard Shaw)
Gebruikersavatar
Jessy
Berichten: 1642
Lid geworden op: 25 mar 2012, 17:07
Gender: Transgender
Locatie: Belsj Limburg

Re: Vrijspraak voor she-male...?!

Bericht door Jessy »

Dergelijk woordgebruik, en dan zeker door de pers, vind ik ook niet kunnen. Maar ik moet eerlijkheidshalve bekennen dat ik volledig ben gestopt me er druk over te maken. Als een goede vriend(in) per ongeluk zo'n woord gebruik wegens niet beter weten zal ik het wel uitleggen, daarbuiten negeer ik het.

Waarom? Je kunt misschien een paar mensen bijsturen, maar je kunt de mensheid niet op grote schaal bijscholen en daar is doorgaans ook totaal geen interesse voor, tenzij ze er zelf rechtstreeks mee te maken hebben. Ik denk op dat gebied vrij simpel. Het zijn maar woorden, ik word er niet slechter van.

Anders gezegd, de ene groep is onverschillig en beledigt (bewust of onbewust) een andere groep. Dan bewaar ik liever de vrede dan dat ik ertegen ga vechten. In mijn directe omgeving wens ik door mensen waarmee ik te maken krijg gerespecteerd te worden, wat de rest doet of denkt zal me een zorg zijn.
Grant me serenity to accept the things I cannot change,
courage to change the things I can,
and wisdom to know the difference.
Silvia_weg
Berichten: 153
Lid geworden op: 04 apr 2012, 19:29
Gender: Anders

Re: Vrijspraak voor she-male...?!

Bericht door Silvia_weg »

ik vind hetwel storend en seksistisch dat de hele identiteit van een persoon wordt opgehangen aan het fysieke geslacht....

je zegt toch ook van andere misdadigers niet of ze n vergrote clitoris hebben of kleine piemel bijv?

als je niet geopereerd bent wordt.je in nl blijkbaar nog omschreven als man die als vrouw leeft...

dat is hetzelfde als zeggen "omgebouwde man die als vrouw door het leven gaat"

ik vind dat niet fatsoenlijk...
transgender of transseksueel zou voldoende moeten zijn...

blijf uit onze onderbroek !!!!!!!!!
Aster
Berichten: 405
Lid geworden op: 28 mar 2012, 19:40

Re: Vrijspraak voor she-male...?!

Bericht door Aster »

Dit is de eerste keer dat ik het woord 'shemale' in de context van een rechtszaak lees en godbetert nog op een officiele site voor rechtbanken ook!

Tjah, het is gewoon dommigheid waar ik me mateloos aan kan storen.

Was ze een post op geweest dan was ze als vrouw omschreven omdat haar inschrijving bij de GAB dan aangepast was geweest.

Dat heb ik es meegemaakt met een allesbehalve passabele post op die ik persoonlijk kende en die wegens eea regelmatig in de Amsterdamse media verscheen.
En consequent in vrouwelijke vorm aangesproken werd en consequent in vrouwelijke vorm besproken werd.


Zo lees ik af en toe in 'kwaliteitsmedia' zoals de VK en het NRC artikelen over Indische NL'ers die vervolgens worden omschreven als 'Indonesiers' en zelfs als Indiërs uit India!

Teweten dat Indischen gemengdbloedige Indo europeanen zijn en dat nou net dát de reden is waarom ze naar NL zijn vertrokken.

Indonesiërs zijn volbloeden.

Ook dat is iets wat maar niet doordringt tot de hoofdjes van sommige journalisten/schrijvers/verslaggevers.

Overigens doet aperte, stuitende domheid zich in alle groepen van de samenleving voor; ik heb een paar keer transen met FFS plannen gesproken die...........zich heel erg verontwaardigd betoonden omdat niet alleen de prijs van het vliegticket niet inbegrepen was bij de prijs van de FFS chirurg elders in de wereld maar óók omdat dat vliegticket niet door de FFS chirurg geregeld en geboekt werd.
Alsof welke FFS chirurg dan ook er tevens een reisbureau op na houdt...ik bedoel maar.

Dan ben je snel uitgepraat.
Aster
Berichten: 405
Lid geworden op: 28 mar 2012, 19:40

Re: Vrijspraak voor she-male...?!

Bericht door Aster »

Gwendolyn schreef:
She male is in mijn optiek een vrouw, geboren met een mannelijke geslacht deel, die duurzaam ook zo leeft ( en zo wil blijven leven ).
Is dus een transgender. Shemale is een porno industrieterm en zeker niet alle transgenders werken niet in de porno/seks industrie.
Gebruikersavatar
Gwendolyn
Berichten: 457
Lid geworden op: 27 aug 2012, 00:29
Gender: Vrouw
Locatie: Stiens

Re: Vrijspraak voor she-male...?!

Bericht door Gwendolyn »

Aster schreef:
Gwendolyn schreef:
She male is in mijn optiek een vrouw, geboren met een mannelijke geslacht deel, die duurzaam ook zo leeft ( en zo wil blijven leven ).
Is dus een transgender. Shemale is een porno industrieterm en zeker niet alle transgenders werken niet in de porno/seks industrie.
Nee dat hoeft niet perse', want als je als vrouw geboren bent, zowel geestelijk als lichamelijk, op het geslacht deel na, dan ben je gewoon vrouw. Niet transgender. Maar wel met een niet bij het geslacht behorende geslachtdeel. Verkeerde streepjes code voor dat deel bij het DNA :? ;) ;) :fpalm:


Het is anders wanneer een persoon als fysiek man is geboren, het vrouw zijn beleeft, en aan de hormonen gaat, maar niet het mannelijk geslacht deel operatief laat aanpassen.
Die persoon is dan transgender, hoogst waarschijnlijk transseksueel in beleving, maar wil het mannelijk deel niet missen / aanpassen. Om die mensen een naam te geven is de term she male gebruikelijk. She male, vrouw met mannelijke genitaliën. Geeft de situatie op het moment aan. Of die vrouw zo geboren is, of het een persoon in transitie betreft is voor die aanduiding niet van toepassing. Of die persoon wel of niet een transgender is wordt daarbij in het midden gelaten. Voor mij is het een indicatie wie je voor je hebt, en dan heb ik niets met de suggestie dat het ook maar iets met de seks industrie te maken heeft, dat maken wij er zelf van. Dat is mijn mening.

Gwendolyn

Laat ons dan ook niet te veel laten leiden door de seks industrie, dan kunnen wij vrouwen ook niet meer mooie, sexy / aantrekkelijke kleding dragen, omdat ook vrouwen in die industrie dat ook doen. :fpalm: :roll: ;)