https://www.2doc.nl/documentaires/2024 ... ijgen.html
‘Kiezen, snijden, zwijgen’ is een documentaire over Marieke en Sharan. Zij zijn intersekse: geboren met een lichaam dat niet past binnen de normatieve definities van mannelijk of vrouwelijk.
Persoonlijk erg veel geleerd over de intersekse conditie. Bizar dat er zo een stigma opzit en er zo op gehamerd is/word om het geheim te houden t.b.v. het geluk van een kind.
Dank aan Sharon en Marieke voor hun openhartigheid.
Docu Tip: Kiezen, Snijden, Zwijgen
-
Skye94
- Berichten: 121
- Lid geworden op: 12 mei 2020, 16:09
- Gender: Non-binair
Docu Tip: Kiezen, Snijden, Zwijgen
Non-Binair Trans (AMAB) - Die/Diens
05/03/20 - Start -> De Vaart
14/12/21 - Start -> Laser ontharen/elektrisch epileren
03/07/22 - X in het paspoort
04/07/22 - Start HRT via Gender Clinic
19/11/24 - Start Traject Radboud UMC (vaginaplastiek)
05/03/20 - Start -> De Vaart
14/12/21 - Start -> Laser ontharen/elektrisch epileren
03/07/22 - X in het paspoort
04/07/22 - Start HRT via Gender Clinic
19/11/24 - Start Traject Radboud UMC (vaginaplastiek)
-
Jeste
- Berichten: 1562
- Lid geworden op: 06 apr 2012, 03:38
- Gender: Non-binair
- Voornaamwoorden: Zij / haar, die / diens
- Locatie: Amsterdam
Re: Docu Tip: Kiezen, Snijden, Zwijgen
Wat er hier heel duidelijk naar voren kwam is dat veel zorgverleners een ziekelijke behoefte hebben om iemand normaal te maken (daarbij dan wel de opmerking dat het woord normaal een beetje misplaatst is, wan wat is dat nou eigenlijk; normaal). Deze zorgverleners hebben op zich een goede bedoeling. Zij willen mensen gelukkig maken. Dat geluk is echter zoals zij dat zien. Vanuit wat voor de meerderheid van de mensen geluk is. Echter, niet iedereen behoort tot de meerderheid. Dat zou eens veel beter door moeten dringen bij zorgverleners, want het gebeurd nog steeds. Op alle gebieden van zorg. Gelukkig voelen is betrekkelijk. En ja, het is zo dat de meeste mensen van dezelfde dingen in het leven gelukkig worden. Toch is het voor sommige mensen net even anders. Om een voorbeeld te geven: Bijna iedereen wordt vrolijk van een voorjaarszonnetje, maar toch zijn er ook mensen die zich juist uitstekend voelen op een donkergrijze derde maandag in januari.
"Gendercreatief" vind ik eigenlijk mooier dan "Non-binair", want "Gendercreatief" zegt namelijk wat het wel is, in plaats van niet.
-
Alexandra11
- Berichten: 157
- Lid geworden op: 16 feb 2024, 14:46
- Gender: Trans MtF
- Voornaamwoorden: Genderloos
Re: Docu Tip: Kiezen, Snijden, Zwijgen
Dit ja, heerlijk grijs dagje met hopelijk koude en regen, vind ik prima en fijn.Jeste schreef: 16 aug 2024, 12:04 Om een voorbeeld te geven: Bijna iedereen wordt vrolijk van een voorjaarszonnetje, maar toch zijn er ook mensen die zich juist uitstekend voelen op een donkergrijze derde maandag in januari.