Ziektewet of niet....

"Transgerelateerde" issues in werk, studie, uitgaan, en zo voort
Gebruikersavatar
tijgertjetzum
Berichten: 84
Lid geworden op: 22 apr 2012, 19:55
Gender: Trans FtM
Locatie: Tzum

Ziektewet of niet....

Bericht door tijgertjetzum »

Omdat er momenteel een hoop speelt omtrent operatie en wel of geen recht hebben op ziektewet het volgende (uit eigen ervaring)
Onderstaand zijn juridische documenten waarin word uitgesproken dat alles wat voortkomt uit Gendysforie (na de diagnose) zoals de operatie ect word gezien als ziekte en daarmee dat je recht hebt op ziektewet.
Ook mijn werkgever zei dat het mijn eigen keus was en ik daarom maar vakantiedagen moest opnemen. Ik heb dit opgenomen met de vakbond en onderstaande documenten ontvangen. Inmiddels ook bij de bedrijfsarts geweest en mijn ziektewet blijft gehandhaaft tot in ieder geval half november.
Mochten jullie nog vragen hebben, pb me dan.

http://uitspraken.rechtspraak.nl/inzien ... :2014:2417" target="_blank

https://www.jurofoon.nl/nieuws/7486-is- ... ing-ziekte" target="_blank
Gebruikersavatar
jacqueline
Berichten: 869
Lid geworden op: 25 mar 2012, 20:45
Gender: Trans MtF

Re: Ziektewet of niet....

Bericht door jacqueline »

bij postnl geen enkel probleem....word bij mij gewoon ziektewet......
Gebruikersavatar
Claire
Berichten: 1129
Lid geworden op: 05 feb 2013, 00:21
Gender: Vrouw
Locatie: Almere

Re: Ziektewet of niet....

Bericht door Claire »

Goed gedaan Tijgertje!! Volhouden en goed herstel gewenst
Er komt een ogenblik in het leven
dat de pijn
om altijd een knop te blijven
groter is
dan de angst
een bloem te worden.

:hug: :hug2:
Gebruikersavatar
Jeste
Berichten: 1562
Lid geworden op: 06 apr 2012, 03:38
Gender: Non-binair
Voornaamwoorden: Zij / haar, die / diens
Locatie: Amsterdam

Re: Ziektewet of niet....

Bericht door Jeste »

tijgertjetzum schreef:Ook mijn werkgever zei dat het mijn eigen keus was en ik daarom maar vakantiedagen moest opnemen
Dit vind ik sowieso een rare uitspraak van je werkgever "dat het mijn eigen keus was". Weer echt een voorbeeld van iemand die zich dus totaal niet kan verplaatsen in iemand met genderdysforie.
Gelukkig denken ze er bij de uitvoering van de ZW wel anders over.
"Gendercreatief" vind ik eigenlijk mooier dan "Non-binair", want "Gendercreatief" zegt namelijk wat het wel is, in plaats van niet.