Ik ben ongeveer 2,5 maanden geleden begonnen om als vrouw te leven en mag waarschijnlijk binnenkort beginnen met vrouwelijk hormonen. Nu heb ik van veel mensen de tip gehad om wat sperma in te laten vriezen omdat de hormonen je onvruchtbaar zullen maken. Zijn er mensen die hier ervaring mee hebben?
Op de site van het AMC in Amsterdam staat dat het invriezen van sperma in veel gevallen wordt vergoed door de zorgverzekering. Echter vraag ik me af of genderdysforie een reden voor de verzekering is om dit te vergoeden.
Daarnaast vroeg ik me ook af of dit proces beschamend is. Kom je bijvoorbeeld eerst in een wachtkamer met alleen maar mannen, waarbij men van elkaar weet dat men sperma af komt geven? Dan zou ik wellicht nog overwegen om nog een keer als man naar buiten te gaan. Het lijkt mij namelijk zeer ongemakkelijk om als vrouw raar aangekeken te worden bij een soort spermabank.
Ik denk misschien altijd te ver vooruit
Groetjes,
Selina (mijn nieuwe naam)