Eventuele erfelijke kaalheid

Voor iedereen waarvan men bij geboorte dacht dat je een jongetje was
Koel_Vink_Kust
Berichten: 157
Lid geworden op: 16 feb 2024, 14:46
Gender: Trans MtF
Voornaamwoorden: Genderloos

Eventuele erfelijke kaalheid

Bericht door Koel_Vink_Kust »

Ik heb een bos met lang haar, maar aan mijn moeders zijde was mijn opa vroeg kaal. Ik las dat kaalheid genetisch is, maar ook met DHT te maken heeft.

Nu ik geen tot weinig testosteron meer heb (SRS gehad) vraag ik me af of ik me hier zorgen om moet maken? hoe groot is de kans dat ik er mee te maken krijg?
Gebruikersavatar
Machtig_Libel_Spreeuw
Moderator
Berichten: 4345
Lid geworden op: 23 mei 2012, 22:26
Gender: Transgender
Voornaamwoorden: Zij/haar
Locatie: Breda

Re: Eventuele erfelijke kaalheid

Bericht door Machtig_Libel_Spreeuw »

Er zit een erfelijkheidsfactor in kaalheid, maar hoe groot de kans is durf ik niet te zeggen.
Vief_Zeester_Woud
Berichten: 2257
Lid geworden op: 22 okt 2021, 21:10
Gender: Vrouw
Voornaamwoorden: Zij/Haar
Locatie: --

Re: Eventuele erfelijke kaalheid

Bericht door Vief_Zeester_Woud »

Ik denk niet dat je je zorgen hoeft te maken.

Als vrouw kun je dunner haar krijgen, maar daar is vaak een andere oorzaak voor zoals stress of voeding.

Ik heb een heel aantal vrouwen ontmoet die al 30 jaar in transitie zijn, nu rond de 60 zijn en gewoon nog lekker een bos haar hebben.

Zelf geniet ik ook van een volle bos die mijn borsten bedekt, over een goede week word ik 48 en het blijft gewoon zoals het is. Heerlijk.
Gebruikersavatar
Nobel_Zwaluw_Kust
Berichten: 121
Lid geworden op: 29 dec 2022, 09:10
Gender: Trans MtF
Voornaamwoorden: Zij/haar

Re: Eventuele erfelijke kaalheid

Bericht door Nobel_Zwaluw_Kust »

Erfelijke kaalheid, ook wel alopecia androgenetica, heeft te maken met de erfelijk bepaalde gevoeligheid van haren op je kruin en voorzijde hoofdhuid voor dihydrotestosteron (DHT). Dit wordt gemaakt uit testosteron. Als je geen testosteron meer produceert dan kun je ook geen DHT maken. En dus ook geen alopecia androgenetica krijgen.