Morele paniek - Rewind

"Transgerelateerde" issues in werk, studie, uitgaan, en zo voort
Gebruikersavatar
Zonnig_Kikker_Vallei
Beheerder
Berichten: 8474
Lid geworden op: 13 aug 2013, 01:43
Gender: Vrouw
Voornaamwoorden: Zij/haar
Locatie: Etten-Leur

Morele paniek - Rewind

Bericht door Zonnig_Kikker_Vallei »

Een heel goede uitleg van Freya Terpstra, over één van de oorzaken van de enorme teruggang in acceptatie de laatste tijd.


Gebruikersavatar
Donker_Kreek_Riet
Berichten: 679
Lid geworden op: 01 mar 2021, 10:13
Gender: Vrouw
Voornaamwoorden: Zij/Haar
Locatie: Overijssel

Re: Morele paniek - Rewind

Bericht door Donker_Kreek_Riet »

Goed verhaal.
Tsja, zelfreflectie is zeer oncomfortabel, het is toch veel makkelijker om een ander de schuld te geven. Zo begon het tenslotte ook in de jaren 30.
De media houdt van personen zoals Wilders, Baudet en Trump, die maken het nieuws, of het nou klopt of niet. Ik volg geen media meer en toch krijg je vanalles mee.
We hebben denk ik ook als individu de taak om de juiste informatie naar buiten te blijven brengen en te blijven communiceren.
Gebruikersavatar
Koel_Vlinder_Zwaan
Berichten: 191
Lid geworden op: 07 aug 2023, 19:25
Gender: Transgender
Voornaamwoorden: zij/haar
Locatie: Hengelo

Re: Morele paniek - Rewind

Bericht door Koel_Vlinder_Zwaan »

Het is eigenlijk te gek voor woorden. Ontzettend mooi verslag en uitleg. Toppie.
Gebruikersavatar
Klein_Dolfijn_Rivier
Berichten: 1585
Lid geworden op: 06 apr 2012, 03:38
Gender: Non-binair
Voornaamwoorden: Zij / haar, die / diens
Locatie: Amsterdam

Re: Morele paniek - Rewind

Bericht door Klein_Dolfijn_Rivier »

Wat zou het toch mooi zijn als iedereen er vrede mee heeft dat er allerlei verschillende mensen zijn. Jammer genoeg hebben best wel veel mensen, die tot de groep gemiddelde mensen behoren, er moeite mee dat sommigen afwijken van het gemiddelde. Volstrekt irrationeel, maar afwijken van de groep is voor sommige mensen een rede tot boosheid. Boos worden om niets eigenlijk, omdat veel mensen vooral graag spiegelbeelden van zichzelf willen zien. Mensen waarvan ze weten wat er verwacht kan worden.
Maar rationeel gezien kunnen we toch ook met elkaar omgaan als we verschillen van elkaar. Accepteren dat anderen een manier van leven / gender / eetpatroon / bedtijd / of wat dan ook hebben die buiten de bandbreedte van het gemiddelde valt. Mensen zouden veel meer asynchroon van elkaar kunnen leven en dat dan ook accepteren. Laten we ons leren om te begrijpen dat we elkaar niet hoeven te begrijpen.
Gouden_Bruinvis_Libel
Berichten: 102
Lid geworden op: 05 jan 2023, 08:50
Gender: Trans MtF
Voornaamwoorden: zij/haar

Re: Morele paniek - Rewind

Bericht door Gouden_Bruinvis_Libel »

Morele paniek is een ernstige onderschatting, mi is het een plan, net als die eerste boekverbranding https://en.wikipedia.org/wiki/Institut_ ... ssenschaft.

Tegenwoordig is het een onderdeel van Project 2025, de basis van het handelen van Trump en de spinoffs over de rest van de wereld: https://www.project2025.observer/en?sub ... 041c4a05bc

En inmiddels wordt naast de wetenschap ook de VN ook ingezet en bespeeld door meerdere partijen, ook de US die in allerlei rapporten het woord gender etc weg willen halen. Een ander schokkend iets uit VN hoek: https://www.thepinknews.com/2025/07/15/ ... ontagious/
Maar goed, de VN...: https://www.amnesty.org/en/latest/news/ ... ernational

Nog wat andere data over LHBTI+ acceptance wereldwijd, trek je eigen conclusie: https://ourworldindata.org/lgbt-rights
Of als je op vakantie wil gaan snel een voorbeeld van een van de sites die dit bijhouden, trek ook hier je eigen conclusies wat een drijvende kracht is achter "levensgevaarlijk vakantieland": https://www.asherfergusson.com/lgbtq-travel-safety/

Helaas, het zijn droevige tijden voor LHBTIQA+.
Stay safe.
Gouden_Bruinvis_Libel
Berichten: 102
Lid geworden op: 05 jan 2023, 08:50
Gender: Trans MtF
Voornaamwoorden: zij/haar

Re: Morele paniek - Rewind

Bericht door Gouden_Bruinvis_Libel »

GVD, was ik net uitgebreid mijn bericht aan het editen en verbeteren, kreeg ik de melding na opslaan dat ik het niet meer kon wijzigen... GRRRR